Pogoń lepsza od Legii na koniec maratonu

Wojskowi jednak mają problem z utrzymaniem równej formy. Tym razem po meczu w europejskich pucharach ulegli na wyjeździe Pogoni Szczecin 1:2. Jedyną bramkę zdobył Jakub Rzeźniczak.

Od pierwszej minuty w składzie Legii nie zobaczyliśmy jednego z bohaterów czwartkowego meczu z Metalistem Charków, Orlando Sa. Portugalczyk na chwilę przed rozpoczęciem spotkania poczuł lekki ból w pachwinie i Henning Berg wolał nie ryzykować jego zdrowia.

W 14. minucie to gospodarze mieli powody do radości. Po dośrodkowaniu Adama Frączczaka gola strzałem głową strzelił Rafał Murawski. Byłego reprezentanta Polski nie zdołał upilnować Helio Pinto, z konieczności grający na lewej obronie.

W 38. minucie było już 2:0. Fatalnie w polu karnym przyjął piłkę Inaki Astiz i dał się ubiec Frączczakowi, który sprytnym strzałęm pokonał Dusana Kuciaka.

W drugiej połowie na placu gry zameldował się doświadczony Marek Saganowski, który zastąpił  bezbarwnego Mateusza Szwocha.

Legia grała lepiej, przyciskała "Portowców", czego najlepszym udokumentowaniem była sytuacja z 72. minuty. Jakub Kosecki wywalczył rzut rożny, z którego Ondrej Duda dośrodkował wprost na głowę Rzeźniczaka i było 1:2.

Wynik nie uległ już zmianie, ale straty okazały się większe. Żółta kartkę zobaczył Łukasz Broź, w konsekwencji czego nie zagra w meczu z GKS Bełchatów. Na domiar złego Tomasz Jodłowiec został wyrzucony z boiska za uderzenie łokciem Macieja Dąbrowskiego

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:1 (2:0)
Bramki:Rafał Murawski 14', Adam Frączczak 38' - Jakub Rzeźniczak 72'.
Żółte kartki:Hernani, Mateusz Matras, Radosław Janukiewicz, Ricardo Nunes, Maciej Dąbrowski - Ondrej Duda, Jakub Rzeźniczak, Ivica Vrdoljak, Łukasz Broź, Jakub Kosecki.
Czerwona kartka:Tomasz Jodłowiec.

Legia Warszawa:12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 15. Inaki Astiz, 25. Jakub Rzeźniczak, 23. Helio Pinto - 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec - 33. Michał Żyro, 14. Mateusz Szwoch (9. Marek Saganowski 46'), 18. Michał Kucharczyk (20. Jakub Kosecki 66') - 8. Ondrej Duda.

Rezerwowi: 91. Konrad Jałocha, 6. Guilherme, 4. Igor Lewczuk, 9. Marek Saganowski, 20. Jakub Kosecki, 11. Arkadiusz Piech, 31. Krystian Bielik.

Trener: Henning Berg.

Pogoń Szczecin:84. Radosław Janukiewicz - 77. Ricardo Nunes, 44. Hernâni José da Rosa, 14. Wojciech Golla, 21. Sebastian Rudol - 8.Jakub Bąk (15. Hubert Matynia 80'), 6. Rafał Murawski (3. Maciej Dąbrowski 90'), 23. Mateusz Matras, 13. Takuya Murayama, 7. Dominik Kun - 9. Adam Frączczak (17. Maksymilian Rogalski 75').

Rezerwowi: 66. Dawid Kudła, 3. Maciej Dąbrowski, 15. Hubert Matynia, 17. Maksymilian Rogalski, 98. Kamil Wojtkowski, 20. Shohei Okuno, 18. Filip Kozłowski.