Porażka na koniec roku

W ostatnim meczu w tym roku Legia Warszawa niespodziewanie przegrała w Łęcznej z Górnikiem. Po udanym spotkaniu z Trabzonsporem, w szeregimistrza Polski wkradło się rozluźnienie oraz brak koncentracji. Kolejny już raz Wojskowi przegrali tuż po meczu Ligi Europejskiej.

Goście przeważali od pierwszego gwizdka, jednak to gospodarze strzelili pierwsi gola. Fatalne zagranie Michała Kucharczyka wykorzystał Łukasz Mierzejewski, który w tempo podał do Fedora Cernycha. Litwin z rosyjskim paszportem ze stoickim spokojem posłał futbolówkę między nogami Duszna Kuciaka.

Mistrzowie Polski grali tego wieczora niepewnie w obronie czego efektem był kolejny stracony gol. Patrik Mraz wpadł w pole karne, przytomnie minął Łukasza Brozia i z zimną krwią pokonał słowackiego bramkarza.

Jakby tego było mało, niedługo potem Cernych po dwóch dobitkach kolejny raz wbił piłkę do siatki legionistów. W tym momencie wypełniony niemal w całości stadion w Łęcznej eksplodował z radości.

Na drugą połowę Hening Berg zdecydował się już wprowadzić na plac gry Tomasza Jodłowca oraz Orlando Sa. Obaj starali się jednak lider ekstraklasy nie potrafił skutecznie zachować się pod bramką gospodarzy.

Dopiero w samej końcówce Odrej Duda z zimną krwią strzelił honorowego gola. Legia wiąż pozostaje liderem Ekstraklasy i święta nie będą tak spokojne jak planowali włodarze.

Górnik Łęczna - Legia Warszawa 1:3 (0:3)

Bramki: Fedor Cernych 9', 42', Patrik Mraz 27' - Ondrej Duda 84'.

Górnik Łęczna: 79. Sergiusz Prusak - 22. Łukasz Mierzejewski (79' 6. Paweł Sasin), 24. Tomislav Bożić, 20. Lukas Bielak, 2. Patrik Mraz, 4. Veljko Nikitović, 7. Tomasz Nowak, 11. Fedor Cernych (67' 14. Sheptim Hasani), 15. Grzegorz Bonin, 19. Miroslav Bozok (74' 9. Sebastian Szałachowski), 87. Filip Burkhardt.

Rezerwowi: 1. Silvio Rodić, 6. Paweł Sasin, 9. Sebastian Szałachowski, 10. Paweł Buzała, 14. Sheptim Hasani, 16. Wojciech Kalinowski, 73. Patryk Burzyński.

Trener: Jurij Szatałow.

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz, 6. Guilherme - 33. Michał Żyro (66' 31. Krystian Bielik), 21. Ivica Vrdoljak, 23. Helio Pinto (46' 3. Tomasz Jodłowiec), 18. Michał Kucharczyk (46' 70. Orlando Sa) - 8. Ondrej Duda, 9 Marek Saganowski.

Rezerwowi: 91. Konrad Jałocha, 4. Igor Lewczuk, 20. Jakub Kosecki, 3. Tomasz Jodłowiec, 70. Orlando Sa, 31. Krystian Bielik, 45. Adam Ryczkowski.

Trener: Henning Berg.