LEGIA W ĆWIERĆFINALE PUCHARU POLSKI!
Legia Warszawa pokonała po dogrywce Pogoń Szczecin 3:1 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski! Bramki dla Mistrzów Polski zdobyli Michał Żyro, Łukasz Broź i Tomasz Jodłowiec. W kolejnej rundzie nasi zawodnicy zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.
Przed spotkaniem trener Berg podkreślał, że dla Legii spotkanie z Pogonią będzie bardzo ważne. - Zagrać w finale krajowego pucharu to wielka sprawa dla każdego piłkarza i nie chcemy nikogo tej szansy pozbawiać, dlatego zrobimy wszystko, żeby wygrać z Pogonią i awansować dalej - mówił szkoleniowiec. W osiągnięciu sukcesu pomocne miało być wsparcie fanów - w dużej mierze tych najmłodszych, których na Pepsi Arenie pojawiło się ponad siedem tysięcy w ramach akcji "Kibicuj z klasą!". To zdecydowanie najlepszy wynik w historii tej inicjatywy!
Mimo że sztab szkoleniowy posłał do gry możliwie najsilniejsze skład, początek spotkania przebiegał zdecydowanie nie po myśli Mistrzów Polski. Już w zaledwie 11. minucie to goście mogli cieszyć się z prowadzenia. Piłkę z prawego skrzydła dośrodkował Takuya Murayama, a Łukasz Zwoliński wykorzystał niefrasobliwość naszej defensywy i strzałem z najbliższej odległości nie dał szans Dusanowi Kuciakowi.
Legioniści wzięli sobie chyba te słowa do serca, bo wystarczyła zaledwie kilka minut, by zaczęli całkowicie kontrolować przebieg gry. To przyniosło efekt niedługo później. Ivica Vrdoljak popisał się ładnym podaniem do Michała Żyry, a ten zwiódł rywala i umieścił piłkę w siatce strzałem zupełnie jakby z gry FIFA!
Do końca regulaminowego czasu gry żaden z zespołów nie był w stanie zdobyć bramki, więc o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Taki obrót spraw był wspaniałą informacją dla najmłodszych, którzy mogli zostać dłużej przy Łazienkowskiej.
Ledwo co rozpoczęła się dogrywka, a stadion... niemal eksplodował z radości. Ondrej Duda wpadł z piłką w pole karne rywali i został przez jednego z nich sfaulowany, a arbiter wskazał na "wapno". Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Broź i pewnym strzałem zdobył swoją pierwszą bramkę w Legii!
W 108. minucie Do futbolówki ustawionej w narożniku boiska podszedł Ondrej Duda i celnie dośrodkował wprost na głowę Tomasza Jodłowca, który mocnym strzałem pokonał bramkarza, ustalając wynik meczu na 3:1! Legia awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski!
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (1:1; 1:1)

Bramki: Michał Żyro 22', Łukasz Broź 93', Tomasz Jodłowiec 108' - Łukasz Zwoliński 11'

Legia Warszawa: 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Inaki Astiz, 6. Guilherme (113' 23. Helio Pinto) - 33. Michał Żyro, 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec, 18. Michał Kucharczyk - 8. Ondrej Duda - 70. Orlando Sa (64' 9. Marek Saganowski).

Na ławce: 91. Konrad Jałocha, 4. Igor Lewczuk, 23. Helio Pinto, 14. Mateusz Szwoch, 45. Adam Ryczkowski, 9. Marek Saganowski, 11. Arkadiusz Piech.

Trener: Henning Berg.

Pogoń Szczecin: 66. Dawid Kudła - 21. Sebastian Rudol, 15. Hubert Matynia, 14. Wojciech Golla, 3. Maciej Dąbrowski - 6. Rafał Murawski (68' 17. Maksymilian Rogalski), 23. Mateusz Matras - 8. Jakub Bąk, 13. Takuya Murayama, 7. Dominik Kun - 93. Łukasz Zwoliński (61' 10. Patryk Małecki (83' 18. Filip Kozłowski)).

Na ławce: 84. Radosław Janukiewicz, 10. Patryk Małecki, 17. Maksymilian Rogalski, 18. Filip Kozłowski, 20. Shohei Okuno, 44. Hernani, 77. Ricardo Nunes.

Trener: Jan Kocian.

Żółte kartki: Jodłowiec, Duda, Astiz, Vrdoljak, Rzeźniczak - Kun, Murayama.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).