"Priorytetem obrona tytułu mistrzowskiego"

- Ekstraklasa jest dla nas najważniejsza. We wcześniejszej części sezonu priorytetem był awans do Ligi Europy albo Ligi Mistrzów. Teraz jednak najważniejsza jest dla nas obrona mistrzowskiego tytułu i co do tego nie ma wątpliwości - powiedział przed meczem z Zawiszą Bydgoszcz trener Henning Berg.

- Nie nazwałbym Guilherme mordercą o twarzy dziecka (śmiech). Gra agresywnie, gdy jest to potrzebne. Długo nie grał z powodu kontuzji, był bardzo sfrustrowany, bo powrót do zdrowia trwał bardzo długo. Trzy, cztery tygodnie temu ciężko było nam sobie wyobrazić, że Guilherme wróci tak szybko. To jego zasługa, bo pracował bardzo ciężko nad powrotem do zdrowia. Teraz po urazie nie ma już jednak śladu, jest silny i prezentuje dobrą formę fizyczną. Myślę, że zagrał bardzo dobrze w środę przeciwko Metalistowi.

- Superpuchar był pierwszym meczem o stawkę w tym sezonie, nasza drużyna była nieco inna, a Zawisza ma teraz nowego trenera. Odkąd trafiłem do Legii w grudniu, każda drużyna, chyba tylko oprócz Wisły, zmieniła trenera. Jak w takiej sytuacji budować stabilizację? To nie jest dobre dla polskiego futbolu. Mam nadzieję, że władze klubów zrozumieją, że zmiana trenerów po każdym nieudanym wyniku, to błąd. Dobrzy szkoleniowcy tracą pracę, bo ktoś nie wytrzymuje presji. To nawet nie opłaca się finasowo, przecież klub tracą pieniądze na tych ciągłych zmianach trenerów, a wyniki wcale się nie poprawiają.

Ekstraklasa jest dla nas najważniejsza. We wcześniejszej części sezonu priorytetem był awans do Ligi Europy albo Ligi Mistrzów. Teraz najważniejsza jest dla nas obrona mistrzowskiego tytułu i co do tego nie ma wątpliwości. Po dwunastu meczach mamy 23 punkty, to całkiem niezły wynik. Spotkanie w Bydgoszczy będzie oczywiście ciężkie, ale jeśli zagramy na naszym najwyższym poziomie, to zwyciężymy.

więcej na http://legia.com/news,44365-priorytetem_obrona_tytulu_mistrzowskiego.html