Lider z Warszawy kontra czerwona latarnia

W środę o 18:00 polskiego czasu Legia Warszawa zmierzy się w Kijowie z Metalistem Charków w ramach 3. kolejki Ligi Europy. Mistrz Polski jest liderem grupy L, a rywal z Ukrainy zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym.

W związku z napiętą sytuacją polityczną na Ukrainie Metalist nie rozgrywa swoich europejskich meczów w Charkowie. Początkowo spotkanie miało odbyć się we Lwowie, ale ze względu na historię tego niegdyś polskiego miasta UEFA przeniosła je do Kijowa, przychylając się do próśb zgłaszanych przez obydwa kluby. Areną starcia Legii z Metalistem będzie stary stadion Dynama im. Walerego Łobanowskiego. Mecz - wyjątkowo jak na Ligę Europy - odbędzie się w środę (godzina 18:00), a to dlatego, że w czwartek na tym samym obiekcie Dnipro Dniepropetrowsk zmierzy się z Karabachem Agdam i to starcie zostało zaplanowane wcześniej.

Legia Warszawa na pewno jest faworytem potyczki z Metalistem, bo jak do tej pory wygrała swoje obydwa mecze w fazie grupowej i z kompletem punktów zasiada na fotelu lidera grupy L, ale jakimś problemem dla mistrzów Polski będzie plaga kontuzji, jaka nawiedziła Łazienkowską w zeszłym tygodniu. Najpierw urazu podczas meczu reprezentacji Cypru nabawił się Dossa Junior, a potem w trakcie piątkowego spotkania Legia - Lechia z kontuzjami boisko opuścili Miroslav Radović i Tomasz Brzyski. Wszyscy trzej piłkarze to kluczowi gracze w zespole Henninga Berga, który dotychczas zagrali w każdym meczu w europejskich pucharach w tym sezonie. Co więcej, "Rado" jest najlepszym strzelcem drużyny, a "Brzytwa" - najlepszym asystentem. Gdy do tych absencji dodamy przymusową pauzę Michała Żyry, który w poprzednim meczu Ligi Europy obejrzał czerwoną kartkę, to w naszych głowach może zakiełkować pesymizm, ale z drugiej strony kadra Legii jest na tyle duża, a zmiennicy tak wartościowi, że trener Berg i tak będzie dysponował silnym składem na Ukrainie.

Metalist Charków - Legia Warszawa
22 października, środa, godzina 18:00
Stadion Dynama im. Walerego Łobanowskiego w Kijowie
Transmisja: Canal+ Sport, TVN Turbo, TTV