Statystyki meczu Miedź - Legia

Trener Miedzi, Wojciech Stawowy, mówił po meczu, że wynik 4:0 dla Legii był zbyt wysoki. W podobnym tonie w wywiadzie dla Polsatu Sport wypowiadał się Miroslav Radović. Statystyki tego spotkania mówią jednak co innego - nasi piłkarze oddali dwadzieścia strzałów, z czego aż jedenaście było celnych. To znakomite liczby.

Statystyki ogólne

Indywidualne statystyki legionistów

Strzały

Piłkarze Legii w meczu z Miedzią oddali aż dwadzieścia strzałów. Najczęściej (cztery razy) uderzał Miroslav Radović.

4 - Radović,
3 - Kucharczyk, Brzyski, Duda, Vrdoljak
1 - Kosecki, Rzeźniczak, Broź, Jodłowiec

Strzały celne

Aż jedenaście strzałów legionistów trafiło w światło bramki. W Legnicy celnością zaimponował Miroslav Radović - wszystkie z jego czterech strzałów były celne, a po dwóch z nich zmuszony do kapitulacji został bramkarz Miedzi.

4 - Radović
2 - Kucharczyk
1 - Vrdoljak, Brzyski, Kosecki, Rzeźniczak, Duda

Strzały niecelne

Pięć strzałów piłkarzy Legii minęło bramkę strzeżoną przez Aleksandra Ptaka. Dwa niecelne strzały (najwięcej) oddał Ivica Vrdoljak.

2 - Vrdoljak
1 - Kucharczyk, Duda, Brzyski

Strzały zablokowane

Cztery uderzenia legionistów zostały zablokowane przez obrońców Miedzi.

1 - Broź, Duda, Jodłowiec, Brzyski

Faule

Piłkarze Legii popełnili w Legnicy dwanaście fauli. Najczęściej (po dwa razy) przepisy przekraczali Inaki Astiz, Ondrej Duda, Tomasz Brzyski i Miroslav Radović.

2 - Astiz, Duda, Brzyski, Radović
1 - Pinto, Lewczuk, Vrdoljak, Kosecki

Faulowani

Nasi piłkarze byli faulowani aż dwadzieścia jeden razy. Najczęściej (po pięć razy) obrywali Jakub Kosecki i Ondrej Duda.

5 - Kosecki, Duda
3 - Broź
2 - Radović, Rzeźniczak, Vrdoljak
1 - Jodłowiec, Brzyski

Spalone

Trzykronie na pozycji spalonej znalazł się w Legnicy Miroslav Radović.

Żółte kartki

Żółte kartki w meczu z Miedzią obejrzeli Inaki Astiz i Tomasz Brzyski (dwie).

Czerwone kartki

Tomasz Brzyski opuścił boisko w 74. minucie po tym, jak obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.