759 minut legionistów w reprezentacji

Za reprezentacją Polski już osiem meczów w 2014 roku. Redakcja legia.com postanowiła się przyjrzeć, jak statystycznie wypadli w nich piłkarze Legii Warszawa.

W sześciu spośród ośmiu na boisku pojawili się zawodnicy naszego klubu. Zdecydowanie największy udział legioniści mieli w styczniowym starciu z Norwegią rozegranym w Abu Zabi. W tamtym pojedynku wystąpiło aż sześciu Mistrzów Polski, a Michałowi Kucharczykowi i Tomaszowi Brzyskiemu udało się nawet zdobyć bramki. Poza nimi zagrali również Bereszyński, Rzeźniczak, Wawrzyniak i Jodłowiec. Ten ostatni oraz strzelcy goli zagrali również kilka dni później przeciwko Norwegii, jednak nie odegrali wtedy znaczącej roli, łącznie spędzając na boisku 32 minuty.

W marcowym pojedynku ze Szkocją na Stadionie Narodowym statystyki poprawili jedynie Tomasz Brzyski i Tomasz Jodłowiec. Pierwszy zaliczył całe spotkanie, natomiast "Jodła" zagrał zaledwie dwie minuty. Mecz zakończył się porażką "Biało-Czerwonych" 0:1.

W kolejnych miesiącach cenne reprezentacyjne doświadczenie zbierał Michał Żyro. Legijny skrzydłowy ma na koncie 37 minut w towarzyskim meczu z Niemcami rozegranym 13 maja w Hamburgu, a także 13 minut w starciu z Litwą, które zostało rozegrane 6 czerwca w Gdańsku.

W ostatnich, zdecydowanie najważniejszych meczach, również nie zabrakło przedstawicieli najlepszej drużyny w naszym kraju. W historycznym starciu z Niemcami 90 minut na boisku spędził Tomasz Jodłowiec. We wczorajszym starciu ze Szkocją na minutę wszedł z kolei wspomniany wcześniej Żyro.

Biorąc pod uwagę wszystkie mecze w 2014 roku, legioniści spędzili na boisku 759 minut. Dorobek ustanowili w sześciu spośród wszystkich ośmiu spotkań. Uśredniając tę statystykę, możemy obliczyć, iż w każdym meczu legionista spędzał na boisku 95 minut. Najlepszy wynik zaliczyli Tomaszowie - Jodłowiec i Brzyski.

więcej na http://legia.com/news,44216-759_minut_legionistow_w_reprezentacji.html