Statystyki meczu Legia - Lech

Statystyki sobotniego spotkania Legii z Lechem pokazują, że największą zasługą poznańskiej obrony było niedopuszczanie naszych piłkarzy do dogodnych sytuacji strzeleckich - w efekcie legioniści tylko trzykrotnie uderzali celnie na bramkę Gostomskiego. Uwagę zwraca też liczba fauli, których goście popełnili dwa razy więcej niż "Wojskowi".

Statystyki ogólne

Indywidualne statystyki legionistów

Strzały

Piłkarze Legii strzelali w sobotę piętnaście razy, jednak - o czym w dalszej części tekstu - tylko trzy ich uderzenia były niecelne. Najczęściej (trzykrotnie) na bramkę Gostomskiego strzelał Michał Żyro.

3 - Żyro
2 - Radović, Vrdoljak, Jodłowiec
1 - Brzyski, Duda, Kucharczyk, Sa, Saganowski, Dossa Junior

Strzały celne

Tylko trzem legionistom udało się oddać strzał celny, choć uderzenie Brzyskiego - o czym mówił po meczu sam "Brzytwa" - miało być raczej dośrodkowaniem.

1- Brzyski, Jodłowiec, Dossa Junior

Strzały niecelne

Dziesięć niecelnych uderzeń oddali w sobotni wieczór nasi piłkarze. Najwięcej (trzy) - Michał Żyro, chociaż najbliższej zdobycia gola był Marek Saganowski, który świetnie uderzył z woleja po jednym z rzutów rożnych i piłka minimalnie minęła bramkę Gostomskiego.

3 - Żyro
2 - Vrdoljak
1 - Kucharczyk, Jodłowiec, Radović, Saganowski, Sa

Strzały zablokowane

Dwa uderzenia naszych piłkarzy zostały zablokowane przez obrońców Lecha.

1 - Radović, Duda

Faule

Legioniści tylko osiem razy faulowali piłkarzy Lecha. Przepisy najczęściej przekraczał Tomasz Brzyski (trzy razy).

3 - Brzyski
2 - Radović
1 - Dossa Junior, Rzeźniczak, Vrdoljak

Faulowani

Piłkarze z Poznania z kolei aż szesnaście razy faulowali legionistów. Najczęściej "obrywali" Tomasz Jodłowiec i Ondrej Duda (po trzy razy).

3 - Jodłowiec, Duda
2 - Sa, Radović
1 - Rzeźniczak, Dossa Junior, Vrdoljak, Brzyski, Broź, Żyro

Spalone

Trzy razy na pozycji spalonej znalazł się w sobotę Miroslav Radović.

3 - Radović

Żółte kartki

Dwaj gracze naszej drużyny obejrzeli w meczu z Lechem żółte kartki. Byli to Łukasz Broź (upomnienie za krytykowanie decyzji arbitra) i Dossa Junior (kartka za zdjęcie koszulki podczas świętowania gola).