Stawowy: Graliśmy z najlepszą drużyną w Polsce

- Graliśmy dziś z najlepszą drużyną w Polsce, która nie tylko dobrze radzi sobie w Ekstraklasie, lecz także w rozgrywkach europejskich - powiedział po meczu Pucharu Polski trener Miedzi Legnica Wojciech Stawowy.

- Legia wystawiła dziś na mecz z nami optymalny, chyba najsilniejszy skład, może z małymi wyjątkami. To pokazuje skalę trudności z jaką musieliśmy się zmierzyć. Straciliśmy cztery bramki, ale nie chcieliśmy być w starciu z Legią zespołem, który tylko przeszkadza i statystuje.

- Myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony, podobnie jak nasi rywale mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki. Można powiedzieć, że i Miedź miała w dzisiejszym meczu swoje pięć minut.

- Spotkanie z Legią to dla nas świetny materiał poglądowy i doskonała lekcja. Nie mamy na co dzień okazji grać z tak silnymi przeciwnikami. Nie udało się Miedzi sprawić sensacji i wyeliminować Legii jak w zeszłym roku Lecha Poznań, ale zagraliśmy dobre spotkanie, w którym mieliśmy swoje momenty.

- Z przebiegu spotkania wynik 4:0 jest chyba nieco za wysoki, nie uważam abyśmy zasłużyli na tak wysoką porażkę.

- Nie jestem zwolennikiem murowania bramki i liczenia na szczęście. Trzeba się uczyć podczas gry z najlepszymi - stwierdził Stawowy.