Wszystkie "wapna" Ivicy

W "Przeglądzie Sportowym" ukazał się interesujący artykuł o najlepszych strzelcach rzutów karnych w najsilniejszych europejskich ligach. Sprawdziliśmy, jak na ich tle wypada naczelny wykonawca "jedenastek" w Legii - Ivica Vrdoljak,

"PS" informuje, że w Europie bezkonkurencyjny jest Eden Hazard z Chelsea, który może pochwalić się stuprocentową skutecznością przy strzałach z jedenastu metrów. Belg wykonywał 16 rzutów karnych w Premier League i każdy z nich został przez niego zamieniony na bramkę.

Podobną statystykę ma także Ryad Boudebouz z francuskiej Bastii, który wykorzystał wszystkie z 11 "wapien", które strzelał.

Najwięcej "jedenastek" miał natomiast okazję wykonać Cristiano Ronaldo, który w ciągu pięciu lat spędzonych w Realu Madryt wykorzystał 35 z 37 rzutów karnych, do których podchodził (94,6%).

Jak na tle tych europejskich tuzów wypada Ivica Vrdoljak? Chorwat trafił do Warszawy w 2010 roku i od tamtego czasu podchodził w Ekstraklasie do 14 "jedenastek", wykorzystując 13 z nich, co daje mu skuteczność na poziomie 92,8%."Ivo" nie trafił z rzutu karnego tylko w przegranym 0:2 meczu z GKS-em Bełchatów (20 marca 2011 roku).

więcej na http://legia.com/news,44110-wszystkie_wapna_ivicy.html