Na starcie PP - przegląd prasy

W dzisiejszych wydaniach prasowych dominują skromne zapowiedzi pucharowego starcia Legii z Miedzią Legnica. Przeczytamy też o nowym współwłaścicielu Mistrza Polski, Macieju Wandzelu.

GAZETA STOŁECZNA

Zaplanowane pierwotnie na 11 października trzecioligowe derby Warszawy pomiędzy Polonią a rezerwami Legii zostaną rozegrane dzień wcześniej, aby mecz nie kolidował ze spotkaniem reprezentacji Polski z Niemcami.

***

Berg na Miedź - 12. drużynę w tabeli I ligi - szykuje niemal najmocniejszy skład. Zmiany dotyczyć będą jedynie linii obrony. W bramce zagra Konrad Jałocha, a na środku defensywy Igor Lewczuk i powracający po kontuzji Inaki Astiz. Niewykluczone, że swoją szansę otrzyma też 16-letni defensywny pomocnik Krystian Bielik, który miesiąc temu z Koroną Kielce zaliczył udany debiut w pierwszej drużynie.

Chociaż przy Łazienkowskiej priorytetowe są rozgrywki ekstraklasy i LE, to Pucharu Polski nikt lekceważyć nie chce. Warszawianie w historii po to trofeum sięgali już 16-krotnie, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w kraju.

Nikt też nie chce, by w tym sezonie powtórzyło się zeszłoroczne rozczarowanie. W poprzednim sezonie legioniści przegrali w Zabrzu z Górnikiem 1:3 i udział w turnieju zakończyli na 1/8 finału. Po tym meczu z posadą trenera pożegnał się Jan Urban.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Ogromną motywacją jest dla nas perspektywa gry na Stadionie Narodowym. Dla każdego zawodnika występ na tym obiekcie to wyjątkowa sprawa i w Legnicy chcemy zrobić pierwszy krok na drodze do finału Pucharu Polski - zapowiada obrońca Legii Jakub Rzeźniczak. (...)

Miedź nie powinna sprawić Legii kłopotów, choć w poprzednim sezonie dotarła w PP wyżej niż warszawianie. Legniczanie odpadli w ćwierćfinale po dwumeczu z Arką Gdynia, dla której jedną z bramek strzelił Mateusz Szwoch - dziś piłkarz Legii. W drodze do 1/4 finału Miedź wyeliminowała m.in. Lecha Poznań wygrywając u siebie 2:0.

***

Legia ma nowego właściciela. Do duetu Dariusz Mioduski - Bogusław Leśnodorski dołącza Maciej Wandzel. Będzie nowym przedstawicielem mistrzów Polski w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy SA. (...)

Obecnie układ właścicielski rozkłada się następująco: 60 proc. akcji Mioduski, 20 proc. Leśnodorski, 20 proc. Wandzel. Stworzenie właścicielskiego trójkąta oznacza początek wzmacniania polityki klubu. Leśnodorski zajmie się zarządzaniem. Wandzel ma odpowiadać za relacje w Polsce, Mioduski na arenie międzynarodowej i budowanie akademii. (...)

Znaczenie nowego akcjonariusza jest o tyle duże, że wkrótce szefowie szesnastu drużyn ekstraklasy będą dyskutowali nad podziałem finansowego tortu "upieczonego" na sprzedaży ligowych praw medialnych. Legia i inne czołowe kluby chcą więcej, argumentując to większą medialnością lub występami w europejskich pucharach, co wiąże się z popularyzacją rozgrywek wewnątrz i na zewnątrz kraju.