LEGIA WYGRYWA GRUPĘ W LIDZE EUROPY!

W ostatnim meczu fazy grupowej piłkarze Legii zgotowali kibicom przed telewizorami niezły show! Po emocjonującym i obfitującym w sytuacje podbramkowe spotkaniu Wojskowi pokonali Trabzonspor 2:0. Nie brakowało groźnych strzałów, fauli oraz pomyłek sędziowskich. Legia Warszawa została pierwszym polskim klubem, który wygrał grupę w europejskich pucharach! Brawo!

Początek, rozgrywanego przy pustych trybunach, meczu nie zapowiadał takich emocji. Obie drużyny badały się nawzajem, a pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie Polacy. W 7. minucie, po błędzie tureckich obrońców, samna sam z bramkarzem znalazł się Michał Kucharczyk. "Kuchy" jednak skutecznie został zatrzymany przez golkipera gości. Chwilę później skrzydłowy Legii mógł zaliczyć asystę, jednak po jego podaniu świetnej sytuacji nie wykorzystał Orlando Sa. Portugalski napastnik mając przed sobępustą bramkę oraz obrońcę na linii trafił futbolówką wprost w defensora gości.

W 22. minucie gospodarze przeprowadzili kapitalną akcję. Kucharczyk dośrodkował w pole karne, Michał Żyro oddał strzał, który obronił Ozturk. Po sekundzie fantastycznie obronił również dobitkę Ondreja Dudy, a następnie „Żyrko” trafił w słupek! Piłka powędrowała pod nogi Orlando Sa, który nie namyślając się strzelił tak, że futbolówka odbiła się jeszcze od obrońcy, od głowy bramkarza i wreszcie wpadła do siatki. Co za akcja!

Piłkarze Legii Warszawa nie mieli zamiaru bronić wyniku czego efektem była kolejna bramka. W 56. minucie Łukasz Broź przytomnie podał do Sa, który mając na plecach obrońcę wymanewrował go, po czym cudownym strzałem z „fałsza” pokonał Fatiha Ozturka.

Do końca spotkanie rozgrywane było w szaleńczym tempie. Groźne akcje gości przeplatane były kontrami Legii i faulami Turków. Efektem ostrej gry była druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla gwiazdy Trabzonu - Mehmeta Ekici.

Legia nie dała sobie zrobić krzywdy, mądrze rozgrywała swoje akcje i po końcowym gwizdku piłkarze mieli się z czego cieszyć. Podopieczni Heninga Berga został pierwszą drużyną znad Wisły, która wygrała swoją grupę w europejskich pucharach!

Legia Warszawa - Trabzonspor 2:0 (1:0)

Bramki: Fatih Ozturk 22' (sam.), Orlando Sa 56'

Legia: 12. Dusan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 4. Igor Lewczuk, 15. Inaki Astiz, 6. Guilherme - 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec - 33. Michał Żyro (20. Jakub Kosecki 34'), 8. Ondrej Duda (31. Krystian Bielik 88'), 18. Michał Kucharczyk (9. Marek Saganowski 86') - 70. Orlando Sa.

Rezerwowi: 91. Konrad Jałocha, 9. Marek Saganowski, 14. Mateusz Szwoch, 20. Jakub Kosecki, 23. Helio Pinto, 31. Krystian Bielik, 5. Mateusz Wieteska.

Trabzonspor: 26. Fatih Ozturk - 3. Jose Bosingwa, 21. Essaid Belkalem, 4. Aykut Demir, 77. Musa Nizam - 5. Mehmet Ekici, 38. Salih Dursun (66. Fatih Atik 46') - 9. Sefa Yilmaz (68. Ishak Dogan 86'), 86. Mustapha Yatabare, 11. Kevin Constant - 7. Oscar Cardozo.

Rezerwowi: 13. Ibrahim Demir, 8. Soner Aydogdu, 32. Yusuf Erdogan, 66. Fatih Atik, 68. Ishak Dogan.

Żółte kartki: Salih Dursun, Aykut Demir, Sefa Yilmaz, Kevin Constant, Mehmet Ekici.

Czerwone kartki: Mehmet Ekici (za dwie żółte).